0 opinie  |  Napisz opinię
Kod produktu: KJYZQBTXS
Dostępność: W magazynie
PLN429.80 PLN858.86

Dostępne opcje

Zaprojektowane do uprawiania hikingu, trekkingu oraz via ferraty buty MTN Trainer marki Salewa nie zawodzą nawet na najbardziej wymagających technicznie szlakach.

Zastosowanie uniwersalnej i wielofunkcyjnej podeszwy Vibram® MTN Trainer Evo zapewnia pewność i stabilność także w trudnym terenie. Głębokie, samoczyszczące się rowki i ostre wypustki podeszew Vibram® gwarantują dobrą przyczepność na skałach i piargach oraz optymalną przyczepność na błocie, trawie i śniegu. Na podeszwie w okolicy śródstopia znajduje się specjalna strefa z wypustkami, które maksymalizują siłę przykładaną przez stopę. Zapewniają one także lepszą przyczepność na szczeblach drabin niż konwencjonalne płaskie podeszwy w tym obszarze.

Wytrzymała, bo wykonana z zamszu cholewka ma pełny gumowy otok chroniący zarówno przed urazami stopy, jak i uszkodzeniami mechanicznymi buta. Wewnątrz buta znajduje się podeszwa środkowa Bilight Midsole zapewniając ulepszoną i długotrwałą absorpcję wstrząsów. System 3F łączy obszar podbicia z podeszwą i piętą, zapewniając elastyczność, prawidłowe dopasowanie i wsparcie. Amortyzująca wkładka OrthoLite® odprowadza wilgoć, pomagając utrzymać stopy w suchych warunkach. Sznurowanie wspinaczkowe zapewnia lepsze dopasowanie do przedniej części stopy. Technologia 3D-Lacing umożliwia spersonalizowane, trójstrefowe wiązanie buta, dzięki czemu precyzyjnie dopasujesz każdy jego obszar. Odpowiednie wyregulowanie wiązania w strefie palców zwiększa precyzję i wsparcie w terenie technicznym.

Technologie:

Ortholite® - specjalnie wkładka mająca na celu zwiększenie komfortu podczas użytkownika butów. Sprężystość wkładki zapewnia poliuretan, który także pozwala na łatwiejsze odprowadzanie wilgoci oraz przykrych zapachów.

 

3F System- ma za zadanie zapewnić stopie maksymalną stabilizację przy zachowaniu swobody w stawie skokowym. System 3F w żadnym stopniu nie ogranicza naturalnej swobody ruchów użytkownika, umożliwia ruchy w pełnym zakresie.

Climbing Lacing- sposób wiązania butów inspirowany wiązaniem występującym w butach wspinaczkowych. Wiązanie sięga aż do samego przodu butów, umożliwiając indywidualne dopasowanie oraz komfort użytkowania.

3D Lacing- dzieli system sznurowania na trzy indywidualnie regulowane sekcje (przodostopie, śródstopie, mankiet). Pozwala to precyzyjnie dopasować i wyregulować siłę wiązania w każdej z trzech sekcji, znajdując tym samym równowagę między komfortem a wydajnością.

Bilight Midsole- ergonomiczna, długotrwała i wytrzymała amortyzacja. Ergonomiczny kształt i właściwości mechaniczne gwarantują najlepsze pochłanianie wstrząsów nawet w stromym terenie. Rezultat? Wygoda i komfort użytkowania, jakich nie zapewni standardowa podeszwa.

Vibram® - techniczna podeszwa na bazie legendarnej gumy Vibram® to absolutnie niezbędny element każdego modelu obuwia zaprojektowanego do poruszania się w wymagającym terenie górskim, stanowiący gwarancję doskonałej przyczepności na wszelkiego rodzaju powierzchni. W swojej ofercie SALEWA posiada 11 rodzajów podeszwy Vibram®. Każda skonstruowana została z myślą o przeznaczeniu obuwia i warunkach, jakim będzie musiało ono sprostać. Wszystko po to, by maksymalnie podnieść komfort i jakość użytkowania.

Vibram® MTN Trainer Evo - samoczyszcząca się podeszwa z głębokimi wyżłobieniami i agresywnym wzorem bieżnika, który gwarantuje trakcję na błocie i śniegu oraz ułatwia poruszanie się po via ferratach.


Parametry:

  • 3F System
  • system sznurowania 3D Lacing i Climbing Lacing
  • podeszwa Vibram® MTN Trainer EVO
  • amortyzacja Bilight Midsole
  • wkładka Ortholite®
  • pełny gumowy otok
  • przeznaczenie: hiking, trekking, via ferrata
  • waga: 540g

Napisz opinię

Please login or register to review