0 opinie  |  Napisz opinię
Kod produktu: JGBUVWLRY
Dostępność: W magazynie
PLN443.15 PLN860.85

Dostępne opcje

Buty zimowe Quest Winter GTX marki Salomon chronią przed żywiołami, aby zima sprawiała przyjemność. Ten niezwykle funkcjonalny model łączy najlepsze parametry butów Salomon, dzięki czemu sprawdzi się czy to na zaśnieżonym szlaku, czy na oblodzonym chodniku.

Izolowana membrana GORE-TEX® i wyściółka z futerka zatrzymują śnieg i lód na zewnątrz, a ciepło w środku buta. Wspomniana membrana zapewnia butom całkowitą wodoodporność, przy zachowaniu wysokich parametrów oddychalności. Wygodne i indywidualne dopasowanie buta to zasługa systemu SensiFit™, dzięki któremu stopa jest osłonięta od podeszwy środkowej aż po sznurowanie. W prezentowanym modelu postawiono także na bezpieczeństwo. Dlatego pięta chroniona jest nakładką zwiększającą stabilność tylnej części stopy, a palce osłonięte gumową nakładką, która chroni podczas górskich wycieczek oraz poruszania się po szlaku. 

Podeszwa zewnętrzna to niezawodna Contagrip®, która stanowi idealne połączenie odpowiednich tworzyw, nowatorską geometrię bieżnika oraz dobrze dobraną gęstość, dzięki czemu zapewnia doskonałą przyczepność w warunkach zimowych. Na uwagę zasługuje także opatentowana przez firmę Salomon lekka rama Advanced Chassis™, która umiejscowiona pomiędzy podeszwą zewnętrzną  a środkową zapewnia wysoki poziom kontroli ruchu, przeniesienia energii oraz odbicia, co przekłada się na dynamiczne, płynne i wydajne przetaczanie.

GORE-TEX® - jest to bardzo lekka i cienka membrana umieszczana pomiędzy materiałem wierzchnim a podszewką. Produkty zawierające GORE-TEX® są wodoodporne, a jednocześnie zachowują właściwości oddychające. Tkaniny gore-texowe chronią ciało przed deszczem i wiatrem i umożliwiają wydajne odprowadzanie pary wodnej (potu) w kierunku od ciała na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki temu, że na każdy 1 cm kw. membrany przypada 1,4 miliardów mikroskopijnych porów. Są one około 700 razy większe od cząsteczek pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie gromadzi się na powierzchni skóry, ale ulega odparowaniu poprzez membranę.


CONTAGRIP - technologia marki Salomon, stosowana w butach biegowych i outdoorowych. Podeszwa Contagrip wykonana jest z 3 warstw gumy o odpowiednich właściwościach. Warstwa wewnętrzna zapewnia wygodę wewnątrz buta, natomiast warstwa środkowa ma wysokie właściwości amortyzujące. Antypoślizgowa warstwa zewnętrzna zapewnia doskonałą przyczepność na zróżnicowanym terenie. Jest to zasługa specjalnej konstrukcji, która odpowiada za odprowadzanie wody, błota oraz kamieni i jednocześnie niweluje punktowe naciski na stopę.

 

 

Parametry:

 • wodoodporna membrana GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear
 • podeszwa Non Marking Winter Contagrip®
 • rama Advanced Chassis™
 • podeszwa środkowa z wtryskiwaną pianką EVA
 • nakładka chroniąca piętę
 • gumowa nakładka chroniąca palce
 • dopasowanie SensiFit™
 • pasek na piętę
 • wyściółka z futerka
 • blokada sznurowadeł
 • profilowana wkładka z tworzywa EVA

Napisz opinię

Please login or register to review